UK Postcode DH4 - The 30 nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you
The thirty nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you in UK Postcode DH4 in Walk Grade Order
The UK cities, towns and villages in County Durham, England that have DH4 in their UK Postcode include:
• Bournmoor • Colliery Row • Fence Houses • Houghton le Spring • Penshaw • Shiney Row • West Rainton •
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 46 ft (14 m) |
| Time: | 2 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.5 miles (13.5 km) |
| Ascent: | 1,093 ft (333 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 10.5 miles (17 km) |
| Ascent: | 853 ft (260 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 11 miles (17 km) |
| Ascent: | 1,246 ft (380 m) |
| Time: | 5.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 14.5 miles (23 km) |
| Ascent: | 1,805 ft (550 m) |
| Time: | 7.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 1,730 ft (527 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 1,172 ft (357 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 14 miles (22.5 km) |
| Ascent: | 1,979 ft (603 m) |
| Time: | 7 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 1,651 ft (503 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 12.75 miles (20.5 km) |
| Ascent: | 1,759 ft (536 m) |
| Time: | 6½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (15 km) |
| Ascent: | 1,378 ft (420 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 17.5 miles (28 km) |
| Ascent: | 1,591 ft (485 m) |
| Time: | 7.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 12.5 miles (20 km) |
| Ascent: | 1,279 ft (390 m) |
| Time: | 5.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.5 miles (13.5 km) |
| Ascent: | 1,231 ft (375 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.5 miles (12 km) |
| Ascent: | 1,287 ft (392 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 14 miles (22.5 km) |
| Ascent: | 1,904 ft (580 m) |
| Time: | 7 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 11.5 miles (18.5 km) |
| Ascent: | 1,631 ft (497 m) |
| Time: | 5.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.75 miles (12.5 km) |
| Ascent: | 988 ft (301 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 14 miles (22.5 km) |
| Ascent: | 1,743 ft (531 m) |
| Time: | 7 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 821 ft (250 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 643 ft (196 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 15.75 miles (23.5 km) |
| Ascent: | 1,835 ft (559 m) |
| Time: | 7.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 1,460 ft (445 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.5 miles (13.5 km) |
| Ascent: | 1,450 ft (442 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 1,030 ft (314 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 10 miles (16 km) |
| Ascent: | 1,359 ft (414 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 11 miles (17.5 km) |
| Ascent: | 1,766 ft (538 m) |
| Time: | 5.75 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 10.25 miles (16.5 km) |
| Ascent: | 1,408 ft (429 m) |
| Time: | 5.25 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 571 ft (174 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 20 miles (32 km) |
| Ascent: | 2,905 ft (885 m) |
| Time: | 10 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints