UK Postcode CA1 - The 30 nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you
The thirty nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you in UK Postcode CA1 in Walk Grade Order
The UK cities, towns and villages in Cumbria, England that have CA1 in their UK Postcode include:
• Carleton • Carlisle •
Vital Statistics:
| Length: | 4.5 miles (7 km) |
| Ascent: | 584 ft (178 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 11.75 miles (19 km) |
| Ascent: | 1,943 ft (592 m) |
| Time: | 6.25 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5.75 miles (9 km) |
| Ascent: | 1,480 ft (451 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.75 miles (12.5 km) |
| Ascent: | 2,198 ft (670 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 1,293 ft (394 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 10.25 miles (16.5 km) |
| Ascent: | 2,002 ft (610 m) |
| Time: | 5.75 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 14 miles (22.5 km) |
| Ascent: | 2,978 ft (908 m) |
| Time: | 8.25 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (15 km) |
| Ascent: | 2,140 ft (652 m) |
| Time: | 5½ hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7 miles (11 km) |
| Ascent: | 1,860 ft (567 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (15 km) |
| Ascent: | 3,070 ft (936 m) |
| Time: | 6½ hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.75 miles (12.5 km) |
| Ascent: | 2,453 ft (748 m) |
| Time: | 5.25 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 11 miles (17.5 km) |
| Ascent: | 3,264 ft (995 m) |
| Time: | 7.25 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 10.5 miles (17 km) |
| Ascent: | 2,903 ft (885 m) |
| Time: | 6.75 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 12.25 miles (19.5 km) |
| Ascent: | 3,062 ft (933 m) |
| Time: | 7½ hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 2,624 ft (800 m) |
| Time: | 6 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.75 miles (12.5 km) |
| Ascent: | 1,292 ft (394 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 11 miles (17.5 km) |
| Ascent: | 2,288 ft (697 m) |
| Time: | 6.25 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.28 miles (10 km) |
| Ascent: | 666 ft (203 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 2,565 ft (782 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 2,255 ft (687 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 10 miles (16 km) |
| Ascent: | 1,628 ft (496 m) |
| Time: | 5.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,325 ft (404 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 2,919 ft (890 m) |
| Time: | 6 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 12.25 miles (19.5 km) |
| Ascent: | 3,254 ft (992 m) |
| Time: | 7½ hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 3 miles (5 km) |
| Ascent: | 1,145 ft (349 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 3.75 miles (6 km) |
| Ascent: | 2,398 ft (731 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.5 miles (13.5 km) |
| Ascent: | 804 ft (245 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 1.5 miles (2.5 km) |
| Ascent: | 705 ft (215 m) |
| Time: | 1½ hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 4.75 miles (7.5 km) |
| Ascent: | 479 ft (146 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 958 ft (292 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints