UK Postcode CA19 - The 30 nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you
The thirty nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you in UK Postcode CA19 in Walk Grade Order
The UK cities, towns and villages in Cumbria, England that have CA19 in their UK Postcode include:
• Beckfoot • Boot • Drigg • Eskdale Green • Gubbergill • Holmrook • Santon Bridge •
Vital Statistics:
| Length: | 10.25 miles (16.5 km) |
| Ascent: | 2,198 ft (670 m) |
| Time: | 6 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 8.75 miles (14 km) |
| Ascent: | 2,347 ft (715 m) |
| Time: | 5½ hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 11 miles (17.5 km) |
| Ascent: | 1,418 ft (432 m) |
| Time: | 5½ hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 8.5 miles (13.5 km) |
| Ascent: | 1,953 ft (595 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,611 ft (491 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 601 ft (183 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 11.25 miles (18 km) |
| Ascent: | 5,100 ft (1,554 m) |
| Time: | 9.25 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 9.75 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 3,236 ft (986 m) |
| Time: | 6.75 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 2,504 ft (763 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 12.25 miles (19.5 km) |
| Ascent: | 3,568 ft (1,087 m) |
| Time: | 8 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 14 miles (22.5 km) |
| Ascent: | 6,009 ft (1,832 m) |
| Time: | 9 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 10 miles (16 km) |
| Ascent: | 3,428 ft (1,045 m) |
| Time: | 7 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 10 miles (16 km) |
| Ascent: | 3,401 ft (1,037 m) |
| Time: | 7 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 13.75 miles (22 km) |
| Ascent: | 4,982 ft (1,519 m) |
| Time: | 10 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,756 ft (535 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 2,002 ft (610 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 11 miles (17.5 km) |
| Ascent: | 5,409 ft (1,648 m) |
| Time: | 9½ hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 7.5 miles (12 km) |
| Ascent: | 4,195 ft (1,279 m) |
| Time: | 7 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 15.25 miles (24.5 km) |
| Ascent: | 4,841 ft (1,475 m) |
| Time: | 10½ hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 9 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 2,402 ft (732 m) |
| Time: | 5.75 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 9.75 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 5,140 ft (1,567 m) |
| Time: | 8.75 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 8.75 miles (14 km) |
| Ascent: | 1,854 ft (565 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 9 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 3,696 ft (1,126 m) |
| Time: | 7 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 2,123 ft (647 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 7.5 miles (12 km) |
| Ascent: | 3,218 ft (981 m) |
| Time: | 6 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 7.75 miles (12.5 km) |
| Ascent: | 4,808 ft (1,465 m) |
| Time: | 7.75 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 11 miles (17.5 km) |
| Ascent: | 4,782 ft (1,457 m) |
| Time: | 8.75 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 11.25 miles (18 km) |
| Ascent: | 5,819 ft (1,773 m) |
| Time: | 10 hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 3,187 ft (971 m) |
| Time: | 5½ hrs |
| Grade: |  |
Vital Statistics:
| Length: | 11 miles (17 km) |
| Ascent: | 4,001 ft (1,219 m) |
| Time: | 8 hrs |
| Grade: |  |