UK Postcode LL52 - The 30 nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you
The thirty nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you in UK Postcode LL52 in Walk Grade Order
The UK cities, towns and villages in Gwynedd, Wales that have LL52 in their UK Postcode include:
• Criccieth • Gell • Llanystumdwy • Pentrefelin •
Vital Statistics:
| Length: | 4.75 miles (7.5 km) |
| Ascent: | 417 ft (127 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 456 ft (139 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 335 ft (102 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.25 miles (11.5 km) |
| Ascent: | 315 ft (96 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 177 ft (54 m) |
| Time: | 1.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 2.5 miles (4 km) |
| Ascent: | 1,221 ft (372 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7 miles (11.5 km) |
| Ascent: | 2,123 ft (647 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 4.5 miles (7 km) |
| Ascent: | 1,336 ft (407 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 1,414 ft (431 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7 miles (11.5 km) |
| Ascent: | 3,106 ft (947 m) |
| Time: | 5.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.5 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 1,664 ft (507 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 1,453 ft (443 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.25 miles (11.5 km) |
| Ascent: | 2,273 ft (693 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 3,355 ft (1,023 m) |
| Time: | 6.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 10 miles (16 km) |
| Ascent: | 3,923 ft (1,196 m) |
| Time: | 7½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 3,037 ft (926 m) |
| Time: | 6 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.5 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 2,304 ft (702 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 11.5 miles (18.5 km) |
| Ascent: | 4,496 ft (1,370 m) |
| Time: | 8.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 2,340 ft (713 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 3,982 ft (1,214 m) |
| Time: | 7½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 4,017 ft (1,224 m) |
| Time: | 7.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8 miles (12 km) |
| Ascent: | 3,131 ft (954 m) |
| Time: | 7.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.75 miles (11 km) |
| Ascent: | 2,369 ft (722 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.75 miles (12.5 km) |
| Ascent: | 3,682 ft (1,122 m) |
| Time: | 6½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 4,517 ft (1,377 m) |
| Time: | 8 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.75 miles (12.5 km) |
| Ascent: | 3,200 ft (975 m) |
| Time: | 6.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 12 miles (19 km) |
| Ascent: | 4,723 ft (1,439 m) |
| Time: | 9.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.20 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 2,691 ft (820 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 722 ft (220 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,533 ft (467 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints