UK Postcode EX15 - The 30 nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you
The thirty nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you in UK Postcode EX15 in Walk Grade Order
The UK cities, towns and villages in Devon, England that have EX15 in their UK Postcode include:
• Ashill • Aunk • Blackborough • Bolham Water • Brithem Bottom • Butterleigh • Clayhidon • Clyst Hydon • Clyst St Lawrence • Colebrook • Craddock • Cullompton • Culmstock • Dulford • Hemyock • Kentisbeare • Kerswell • Langford • Madford • Mutterton • Norman's Green • Plymtree • Rosemary Lane • Smithincott • Uffculme • Waterloo Cross • Westcott • Willand •
Vital Statistics:
| Length: | 6.75 miles (11 km) |
| Ascent: | 1,208 ft (368 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5.75 miles (9 km) |
| Ascent: | 1,083 ft (330 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.75 miles (12.5 km) |
| Ascent: | 1,264 ft (385 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.75 miles (14 km) |
| Ascent: | 1,634 ft (498 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.75 miles (11 km) |
| Ascent: | 1,254 ft (382 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (15 km) |
| Ascent: | 2,038 ft (621 m) |
| Time: | 5½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 912 ft (278 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 1,408 ft (429 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,132 ft (345 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 10.25 miles (16.5 km) |
| Ascent: | 1,664 ft (507 m) |
| Time: | 5½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.5 miles (12 km) |
| Ascent: | 1,141 ft (348 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5.75 miles (9 km) |
| Ascent: | 824 ft (251 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7 miles (11 km) |
| Ascent: | 1,185 ft (361 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (9 km) |
| Ascent: | 630 ft (192 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 1,188 ft (362 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 558 ft (170 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 821 ft (250 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9.75 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 1,457 ft (444 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 4.75 miles (7.5 km) |
| Ascent: | 811 ft (247 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.25 miles (11.5 km) |
| Ascent: | 1,247 ft (380 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 2.75 miles (4.5 km) |
| Ascent: | 696 ft (212 m) |
| Time: | 2 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (15 km) |
| Ascent: | 1,687 ft (514 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,621 ft (494 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 1,708 ft (521 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 1,493 ft (455 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 1,638 ft (499 m) |
| Time: | 5.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 1,375 ft (419 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 6.5 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 1,188 ft (362 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 1,070 ft (326 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 7.25 miles (11.5 km) |
| Ascent: | 1,158 ft (353 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints