UK Postcode CH41 - The 30 nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you
The thirty nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you in UK Postcode CH41 in Walk Grade Order
The UK cities, towns and villages in Merseyside, England that have CH41 in their UK Postcode include:
• Birkenhead • Seacombe •
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,254 ft (382 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 417 ft (127 m) |
| Time: | 2 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 128 ft (39 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7 miles (11 km) |
| Ascent: | 847 ft (258 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10.75 miles (17 km) |
| Ascent: | 916 ft (279 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 9.75 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 1,303 ft (397 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 1,943 ft (592 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 715 ft (218 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (15 km) |
| Ascent: | 1,359 ft (141 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7.5 miles (12 km) |
| Ascent: | 962 ft (293 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 994 ft (303 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 479 ft (146 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7.5 miles (12 km) |
| Ascent: | 1,746 ft (532 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 1,086 ft (331 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 3.75 miles (6 km) |
| Ascent: | 197 ft (60 m) |
| Time: | 1.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 400 ft (122 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 9.75 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 1,447 ft (441 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 12.25 miles (19.5 km) |
| Ascent: | 1,874 ft (571 m) |
| Time: | 6.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 233 ft (71 m) |
| Time: | 1.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7.25 miles (11.5 km) |
| Ascent: | 384 ft (117 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 3.75 miles (6 km) |
| Ascent: | 961 ft (293 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 11 miles (17.5 km) |
| Ascent: | 2,389 ft (728 m) |
| Time: | 6½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 12 miles (19 km) |
| Ascent: | 2,409 ft (734 m) |
| Time: | 6.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (9 km) |
| Ascent: | 1,362 ft (415 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 338 ft (103 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4.5 miles (7 km) |
| Ascent: | 190 ft (58 m) |
| Time: | 1.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 295 ft (90 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 11.25 miles (18 km) |
| Ascent: | 883 ft (269 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 3.75 miles (6 km) |
| Ascent: | 253 ft (77 m) |
| Time: | 2 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 158 ft (48 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf