UK Postcode BS1 - The 30 nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you
The thirty nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you in UK Postcode BS1 in Walk Grade Order
The UK cities, towns and villages in Somerset, England that have BS1 in their UK Postcode include:
• Bristol •
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 722 ft (220 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7.5 miles (12 km) |
| Ascent: | 656 ft (200 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.75 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 600 ft (183 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4.75 miles (7.5 km) |
| Ascent: | 1,405 ft (428 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (9 km) |
| Ascent: | 768 ft (234 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10.5 miles (17 km) |
| Ascent: | 374 ft (114 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 1,719 ft (524 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10 miles (16 km) |
| Ascent: | 2,335 ft (712 m) |
| Time: | 6 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,847 ft (563 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7.25 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 584 ft (178 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 1,155 ft (352 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 1,555 ft (474 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7.75 miles (12.5 km) |
| Ascent: | 1,264 ft (385 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4.75 miles (7.5 km) |
| Ascent: | 1,191 ft (363 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4.75 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 1,535 ft (468 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4.5 miles (7 km) |
| Ascent: | 810 ft (247 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (9 km) |
| Ascent: | 669 ft (204 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 912 ft (278 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (15 km) |
| Ascent: | 1,925 ft (587 m) |
| Time: | 5.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 9 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 754 ft (230 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.75 miles (9 km) |
| Ascent: | 571 ft (174 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,879 ft (573 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 11 miles (17.5 km) |
| Ascent: | 2,430 ft (741 m) |
| Time: | 6½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 12 miles (19 km) |
| Ascent: | 2,637 ft (804 m) |
| Time: | 7 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 13.5 miles (21.5 km) |
| Ascent: | 3,175 ft (968 m) |
| Time: | 8 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 1,326 ft (404 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.5 miles (13.5 km) |
| Ascent: | 873 ft (266 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10 miles (16 km) |
| Ascent: | 2,050 ft (625 m) |
| Time: | 5½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 496 ft (151 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10.25 miles (16.5 km) |
| Ascent: | 2,093 ft (638 m) |
| Time: | 5.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf