UK Postcode BD4 - The 30 nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you
The thirty nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you in UK Postcode BD4 in Walk Grade Order
The UK cities, towns and villages in West Yorkshire, England that have BD4 in their UK Postcode include:
• Bierley • Dudley Hill • Tong Street • Westgate Hill •
Vital Statistics:
| Length: | 9 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 1,234 ft (376 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.5 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 1,178 ft (359 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4.75 miles (7.5 km) |
| Ascent: | 880 ft (268 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 935 ft (285 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7.75 miles (12.5 km) |
| Ascent: | 1,057 ft (322 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.75 miles (11 km) |
| Ascent: | 696 ft (212 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.75 miles (9 km) |
| Ascent: | 1,113 ft (339 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7.75 miles (12.5 km) |
| Ascent: | 1,264 ft (385 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,451 ft (442 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 1,168 ft (356 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10.5 miles (17 km) |
| Ascent: | 1,900 ft (579 m) |
| Time: | 5.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7.5 miles (12 km) |
| Ascent: | 1,241 ft (378 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 3.75 miles (6 km) |
| Ascent: | 562 ft (171 m) |
| Time: | 2 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 11.25 miles (18 km) |
| Ascent: | 1,631 ft (497 m) |
| Time: | 5.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.75 miles (14 km) |
| Ascent: | 1,316 ft (401 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 1,152 ft (351 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.5 miles (13.5 km) |
| Ascent: | 1,319 ft (405 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 1,237 ft (377 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10 miles (16 km) |
| Ascent: | 1,526 ft (465 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 1.75 miles (17 km) |
| Ascent: | 1,533 ft (467 m) |
| Time: | 5½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10.25 miles (16.5 km) |
| Ascent: | 1,543 ft (470 m) |
| Time: | 5.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 752 ft (229 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 9.75 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 1,902 ft (580 m) |
| Time: | 5½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 9 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 131 ft (40 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7.25 miles (11.5 km) |
| Ascent: | 210 ft (64 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (9 km) |
| Ascent: | 817 ft (249 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7.25 miles (11.5 km) |
| Ascent: | 1,421 ft (433 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 12 miles (19 km) |
| Ascent: | 1,365 ft (416 m) |
| Time: | 5.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 728 ft (222 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 817 ft (249 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf