UK Postcode B6 - The 30 nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you
The thirty nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you in UK Postcode B6 in Walk Grade Order
The UK cities, towns and villages in West Midlands, England that have B6 in their UK Postcode include:
• Aston •
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 532 ft (162 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 3.5 miles (5.5 km) |
| Ascent: | 289 ft (88 m) |
| Time: | 1.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7 miles (11 km) |
| Ascent: | 151 ft (46 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 1,132 ft (345 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10 miles (16 km) |
| Ascent: | 722 ft (220 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.5 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 1,152 ft (351 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 3.75 miles (6 km) |
| Ascent: | 1,004 ft (306 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 1,011 ft (308 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,615 ft (492 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.75 miles (9 km) |
| Ascent: | 226 ft (69 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (9 km) |
| Ascent: | 499 ft (152 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7 miles (11 km) |
| Ascent: | 771 ft (235 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.5 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 338 ft (103 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 292 ft (89 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10.25 miles (16.5 km) |
| Ascent: | 463 ft (141 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 712 ft (217 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.5 miles (13.5 km) |
| Ascent: | 1,791 ft (546 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.75 miles (11 km) |
| Ascent: | 876 ft (267 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 12.25 miles (19.5 km) |
| Ascent: | 1,930 ft (588 m) |
| Time: | 6½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 860 ft (262 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 830 ft (253 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 918 ft (280 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.5 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 745 ft (227 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4.75 miles (7.5 km) |
| Ascent: | 295 ft (90 m) |
| Time: | 2 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 1,588 ft (484 m) |
| Time: | 4½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 11.5 miles (18 km) |
| Ascent: | 1,267 ft (386 m) |
| Time: | 5½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4.75 miles (7.5 km) |
| Ascent: | 742 ft (226 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.5 miles (13.5 km) |
| Ascent: | 951 ft (290 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 508 ft (155 m) |
| Time: | 2 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 9.75 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 735 ft (224 m) |
| Time: | 5.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf