UK Postcode B27 - The 30 nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you
The thirty nearest easy-to-follow, circular walk route maps to you in UK Postcode B27 in Walk Grade Order
The UK cities, towns and villages in West Midlands, England that have B27 in their UK Postcode include:
• Acock's Green •
Vital Statistics:
| Length: | 7 miles (11 km) |
| Ascent: | 151 ft (46 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 3.5 miles (5.5 km) |
| Ascent: | 289 ft (88 m) |
| Time: | 1.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 532 ft (162 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 9.5 miles (15.5 km) |
| Ascent: | 1,132 ft (345 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10 miles (16 km) |
| Ascent: | 722 ft (220 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 7 miles (11 km) |
| Ascent: | 771 ft (235 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (9 km) |
| Ascent: | 499 ft (152 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.75 miles (9 km) |
| Ascent: | 226 ft (69 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10.25 miles (16.5 km) |
| Ascent: | 463 ft (141 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.5 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 1,152 ft (351 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.5 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 338 ft (103 m) |
| Time: | 2.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 292 ft (89 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 1,615 ft (492 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 1,011 ft (308 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.5 miles (13.5 km) |
| Ascent: | 951 ft (290 m) |
| Time: | 4 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 3.75 miles (6 km) |
| Ascent: | 1,004 ft (306 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.25 miles (10 km) |
| Ascent: | 670 ft (204 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 696 ft (212 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 9 miles (14.5 km) |
| Ascent: | 801 ft (244 m) |
| Time: | 4.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 3.75 miles (6 km) |
| Ascent: | 394 ft (120 m) |
| Time: | 1.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 345 ft (105 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6 miles (9.5 km) |
| Ascent: | 508 ft (155 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 5.5 miles (9 km) |
| Ascent: | 400 ft (122 m) |
| Time: | 2½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 10.75 miles (17 km) |
| Ascent: | 689 ft (210 m) |
| Time: | 4.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.75 miles (11 km) |
| Ascent: | 312 ft (95 m) |
| Time: | 3 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 4 miles (6.5 km) |
| Ascent: | 712 ft (217 m) |
| Time: | 2.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 8.5 miles (13.5 km) |
| Ascent: | 1,791 ft (546 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.75 miles (11 km) |
| Ascent: | 876 ft (267 m) |
| Time: | 3½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 12.25 miles (19.5 km) |
| Ascent: | 1,930 ft (588 m) |
| Time: | 6½ hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Vital Statistics:
| Length: | 6.5 miles (10.5 km) |
| Ascent: | 745 ft (227 m) |
| Time: | 3.25 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf