The Storey Arms Outdoor Centre in the Brecon Beacons
Easy-to-follow, hand crafted, route maps for walks that start, or go through, The Storey Arms Outdoor Centre in the Brecon Beacons
Details of refreshments, pubs & parking are included on each The Storey Arms Outdoor Centre walk description.
Vital Statistics:
| Length: | 5.25 miles (8.5 km) |
| Ascent: | 1,736 ft (529 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 5 miles (8 km) |
| Ascent: | 1,736 ft (529 m) |
| Time: | 3.75 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
Vital Statistics:
| Length: | 8.25 miles (13 km) |
| Ascent: | 2,009 ft (612 m) |
| Time: | 5 hrs |
| Grade: |  |
Walk route map pdf
Detailed walk route map PDF
complete with GPS Waypoints
See more easy-to-follow circular walks in the Brecon Beacons
See more easy-to-follow circular walks in Powys